Pełen program i bilety na BRAVE: Forbidden CINEMA!

31.05.2016, godz. 15:00
Sprzedaż karnetów i biletów na projekcje ruszyła 30 maja.

Widzowie, oprócz filmów ogłoszonej wcześniej sekcji konkursowej oraz przeglądu „półkowników”, będą mogli zobaczyć znakomite dzieła chińskiego reżysera Lou Ye, w ramach Retrospektywy, oraz przejmujące obrazy zakazanej miłości w sekcji Forbidden Love. Sprzedaż karnetów i biletów na wszystkie filmy ruszyła 30 maja.

 

Podczas Retrospektywy BRAVE: Forbidden CINEMA widzom zaprezentowane zostaną cztery najważniejsze i najodważniejsze dzieła Lou Ye – jednego z najznakomitszych przedstawicieli piątej generacji twórców chińskiego kina. Będzie to pierwszy w Polsce przegląd dokonań tego reżysera i jedna z pierwszych okazji do spotkania z twórczością wybitnego artysty, gdyż żaden z jego filmów nie trafił do kinowej dystrybucji w naszym kraju. Poznajmy więc znakomitego malarza stanów emocjonalnych, pasji i namiętności, także tych erotycznych, w których bohaterowie odnajdują wolność, ale potrafią się i zatracić. Prywatne historie Lou Ye często zyskują ostry polityczny pazur i w Chinach trafiają na listy dzieł zakazanych - reżyser uznawany za granicą za geniusza kina, w kraju wciąż musi prowadzić skomplikowaną grę z cenzurą.

 

Laurence Sterne pisał: „Ludzie nazbyt poważni nienawidzą miłości za samą jej nazwę. Samoluby nienawidzą jej ze względu na samych siebie, hipokryci – w imię nieba”. Zakazywano jej zawsze, z różnych powodów, zazwyczaj bezskutecznie. Forbidden Love to nazwa kolejnej sekcji przeglądu BRAVE: Forbidden CINEMA. W jej ramach zobaczymy obrazy przedstawiające historie nastoletnich, niemile widzianych ze względów politycznych, miłości; międzykulturowe fascynacje mające posmak zakazanego owocu; rezygnacje z prawa do miłości czy reprodukcji oraz walkę o nieuznawaną we własnej kulturze tożsamość. Każdy z prezentowanych w sekcji Forbidden Love tytułów jest nie tylko przejmującą historią, ale i dowodem niezwykle odważnych artystycznych poszukiwań.

Szczegółowy program BRAVE: Forbidden CINEMA

http://www.bravefestival.pl/pl/editions/2016/events/forbidden-cinema