Znamy temat tegorocznej edycji Brave Festival!

18.04.2018, godz. 11:58
Meninas de Sinha, fot. Raquel Mendes

Już w lipcu do Wrocławia powraca Brave Festival. Kolejna edycja wydarzenia tym razem odbędzie się pod hasłem „Widzialni/Niewidzialni”. Między 13 a 22 lipca publiczność ponownie usłyszy głos artystów z całego świata, których twórczość zwraca uwagę na globalne problemy współczesnego społeczeństwa.

Festiwal od początku swojego istnienia rzuca światło na trudności, z którymi zmagają się społeczności zamieszkujące różne części globu. Podobnie będzie tym razem, co odzwierciedla temat edycji: „Widzialni/Niewidzialni”. Przed wrocławską publicznością wystąpią wyjątkowi artyści, którzy tworzą sztukę o ogromnym znaczeniu, jednak pomijaną w kulturze masowej. To często prawdziwi bohaterowie współczesnego świata, którzy przez swoje działania realnie wpływają na zmiany społeczne.

13. edycji wydarzenia otworzy występ Syrian Expat Philharmonic Orchestra (Syryjskiej Orkiestry Symfonicznej na Obczyźnie), stworzonej przez profesjonalnych muzyków, którzy z powodu trwającego konfliktu zbrojnego zostali zmuszeni do opuszczenia ojczyzny i zamieszkania w Europie. Jej działalność jest próbą podjęcia walki o zachowanie swojej tożsamości i narodowego dorobku kulturalnego. Gośćmi tegorocznej edycji będą też znane Wam już z 2012 roku energetyczne kobiety z brazylijskiej grupy Meninas de Sinha. Już niedługo będziemy odkrywać przed Wami kolejnych artystów festiwalu.

Jak co roku nie zabraknie wydarzeń towarzyszących: Brave Meetings czy Przeglądu Filmowego Brave Forbidden Cinema, który wyrósł już do rangi osobnego wydarzenia.